AROMATERAPIA - KĽÚČ K ZDRAVÉMU ŽIVOTU A PSYCHICKEJ POHODE

Vďaka esenciálnym olejom môžete zlepšiť kvalitu vášho života. Esencie sú 100% prírodné a dosahujú terapeutickú kvalitu.

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE (EO)?

Sú to voňavé a vysoko koncentrované prírodné látky, ktoré sa nachádzajú v rastlinách. Sú tým, čo dáva rastline jeho charakteristickú vôňu. Obsahujú liečivú silu rastliny, z ktorej boli získané. Pri správnom používaní, majú esenciálne oleje celý rad blahodárnych účinkov na zdravie človeka, pretože na rozdiel od moderných liekov, nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Typický EO obsahuje viac ako 100 rôznych prírodných chemických zlúčenín, z ktorých každá vykazuje špecifickú terapeutickú vlastnosť. Skoro všetky EO majú antiseptické vlastnosti a mnoho z nich má tiež antimykotické, antibakteriálne a antivírusové  vlastnosti.

Pre tých, ktorí túžia vo svojom živote niečo zmeniť a preferujú prirodzenú a prírodnú cestu, odporúčame vyskúšať esenciálne oleje.

AROMADIFUZÉR - NENAHRADITEĽNÝ POMOCNÍK PRI AROMATERAPII

Ultrazvukový aromadifuzér ALEA GX-13K:

  • generuje studenú vodnú paru 
  • neprichádza k znižovaniu účinnosti EO vplyvom vysokej teploty (ako pri klasických aroma lampách)
  • zvlhčuje a ionizuje vzduch v miestnosti
  • nastaviteľná doba použitia
  • 7 farieb podsvietenia (color terapia)
  • automatické vypnutie pri prázdnej nádržke
  • stačí vám čistá voda a pár kvapiek EO
  • estetický bytový doplnok

NAJPOUŽÍVANEJŠIE A NAJZNÁMEJŠIE ESENCIÁLNE OLEJE

Tento výber je vytvorený na základe osobných skúseností:

HISTÓRIA ESENCIÁLNYCH OLEJOV A AROMATERAPIE

AROMATERAPIOU sa lieči človek ako celok, vďaka komplexnému prístupu.

Ľudstvo liečivé vlastnosti aromatických (esenciálnych olejov) pozná už tisícky rokov, ako jeden zo základných liekov. EO sa úspešne používali na liečbu a prevenciu rôznych ochorení už v starovekom Egypte, Perzii, v tradičnej čínskej a indickej ayurvédskej medicíne.

Termín „aromaterapia“ ako ho poznáme dnes, zaviedol na začiatku 20.storočia francúzsky chemik a lekárnik René-Maurice Gattefossé, ktorý objavil neuveriteľné liečivé vlastnosti neriedeného levanduľového oleja náhodou, keď si v laborátóriu popálil ruku.

Olej bezprostredne zmiernil bolesť, opuch a pomohol vyliečiť ruku bez známok infekcie alebo jaziev. Počas druhej svetovej vojny, na jeho výskum a pokusy s éterickými olejmi nadviazal lekár Jean Valnet, ktorý pomocou éterických olejov s veľkým úspechom liečil zranených vojakov.

Koncom 20. storočia sa vedecky niekoľkokrát dokázalo, že vône povzbudzujú imunitu, navodzujú relaxáciu a zoslabujú depresiu. Dnes je aromaterapia jednou z najpopulárnejších alternatívnych terapií. Jedným z dôvodov, prečo má aromaterapia tak obrovský úspech je to, že používa komplexný prístup.

Aromaterapiou sa lieči človek ako celok. Aj keď všeobecne, aromaterapia nie je určená ako náhrada štandardnej lekárskej liečby, môže byť efektívnou pomocou pri niektorých ochoreniach a problémoch. Väčšina esenciálnych olejov má protizápalové, antivírusové a antimikrobiálne vlastnosti. Mnohé EO majú upokojujúci účinok, znižujú stres, zlepšujú spánok a výkon.

Imunomodulačné a antioxidačné vlastnosti silíc sú obzvlášť pozoruhodné. Látky obsiahnuté v rastlinách, prirodzene posilňujú imunitný systém a spomaľujú starnutie, ktoré ovplyvňujú stav vnútorných orgánov a systémov tela. Mnoho EO prispieva k procesu regenerácie, urýchleniu hojenia rán, popálenín, modrín, zníženie bolesti kĺbov a svalov, zmiernenie zápalu.

Často sa používajú aj na zlepšenie nálady, relaxáciu, znižovanie stresu, zmiernenie stavov úzkosti či depresie, zvýšenie energetickej hladiny, na urýchlenie hojenia a odstránenie bolesti hlavy.

Najčastejšie otázky / FAQ

Ako môžem esenciálne oleje Bewit používať?

Nakoľko sa jedná o esencie s terapeutickou kvalitou, je ich použitie široké. EO môžete použiť k aromaterapii (pomocou difuzérov), tiež ich môžete využiť v prírodnej kozmetike, masážnych olejoch, v saunách a tiež k vnútornému použitiu (bohužiaľ úradníci EU idú tvrdo po všetkých prírodných liečivých látkach a tak nie je možné pri EO uvádzať, že tieto látky liečia a že ich možno užívať vnútorne - napriek tomu, v praxi to vyzerá inak).

Z osobných skúseností sa veľmi dobre osvedčilo vnútorné použitie pri tráviacich problémoch (mäta). Napríklad levanduľa je výborná na drobné poranenia kože a popáleniny. Citrusy pôsobia veľmi dobre na povzbudenie organizmu, atď.

Kde môžem EO Bewit získať?

Možností ako získať EO Bewit je viac. Môžete si ich kúpiť prostredníctvom e-shopu Bewit, vedeným pod našou kanceláriou TU. Alebo sa môžete zaregistrovať (TU) a môžete si vytvoriť vlastnú sieť spolupracovníkov. 

Ak máte pred nákupom otázky, môžte nám napísať na e-mail: zuzka@mawile.sk. Poradíme vám a vieme vám objednanie a dodanie tovaru zabezpečiť priamo my - spolu so zľavou na vašu objednávku.

Kto stojí za značkou Bewit?

Značku Bewit založil český podnikateľ Ing. Jiří Černota. Ak vás zaujíma pozadie vzniku firmy, môžete si prečítať krátky článok TU. Ide síce o českú firmu, no EO pochádzajú z celého sveta - podľa prirodzeného výskytu jednotlivých rastlín.

Koľko druhov esenciálnych olejov ponúka Bewit?

Bewit ponúka momentálne 63 jednodruhových EO, ktorých zloženie je len z jedného rastlinného druhu (mäta pieporná, levanduľa, atď.).

Ďalej ponúka 59 esenciálnych zmesí (deep sleep, pure, fresh, atď.) - ktoré si spoločnosť mieša podľa vlastných receptúr, ktoré vznikli na základe vedeckých štúdií a osobných skúseností. Na niektoré zmesi spoločnosť získala ochrannú známku a stále pracuje na ďalšom vývoji. 

V prípade ďalších otázok sme vám samozrejme k dispozícii:

 

Zuzana Pekarová
tel. 0901 703 296,
e-mail: obchod@wcbidet.eu

(dôverujte prírode, ktorá má liek na každú chorobu a je najlepším lekárom)